Červenec 2017

ARMY GIRL a MEDICÍNA

13. července 2017 v 12:00 | J. |  Osobní
Ahojky,

je fakt, že jsem tu dooost dlouho aktivní nebyla. Mezitím se seběhlo tolik věcí, že snad ani nevím, kde mám začít.

1.ZMĚNA

Jako první věc, která se v mém životě změnila, byla taková, že jsem se dostala na medicínu. Ale ne na jen tak ledajakou medicínu. Dostala jsem se na Lékařskou fakultu v Hradci Králové a to ještě na Fakultu vojenského zdravotnictví.
Byla jsem z toho absolutně v šoku a celý můj život se najednou obrátil vzhůru nohama. Byl to již dlouhou dobu můj vysněný cíl a já se tam konečně dostala.
Přeecházela tomu ale dlouhodobá příprava, snad asi půl roku jsem se šíleně drtila všechny různé modelové otázky z 1. Lékařské fakulty, z 2. Lékařské fakulty a taky ze všech testů z minulých let z LF Plzně a Hradce.
Poslední dva týdny před přijímacími zkouškami jsem myslela, že už to nezvládnu a že už to asi vzdám, protože všechno, co jsem si četla , už mi ani nedávalo smysl. (samozřejmě že se mi vše pak vybavilo, ale kdo to mohl čekat že :D:D:D:D )
Poslední týden před přijímačkama už jsem se snažila zvolnit, ale stejně jsem se podle mě drtila snad ještě víc.
Ten asi hlavní problém byl, že jsem pořád měla taneční tréninky, pořád byly soutěže a já jsem se snažila do všeho dávat 100%, což samožřejmě uplně nešlo.
Nicméně všechno se podařilo jak má a já jsem za to asi ten nejšťastnější člověk na světě.


2.MISTŘI

Jako druhá věc, co se mi v mém životě přihodila, byla taková, že jsme s mojí crew TOTEM vyhrála Mistrovství České Republiky Czech dance Masters (což nikdo z nás nečekal a bylo to dost hustý) a dokonce i Mistrovství České Republiky TSR v kategorii HIP HOP UNITE, se kterou jsme pak postoupili i na Mistrovství Evropy do Karlových Varů, kde jsme se umístili na sice nepopulárním 4. místě, ale dostali jsme s naší choreogafií "DANCING ON MY OWN" takový ohlas, který nás na místě rozbrečel a cítili jsme se velice šťastné.
Tento výlet nás stál spoustu peněz a spoustu drahého jídla v KV :D:D:D ale zážitky jsou navždycky a jsou nezapomenutelné. Ty už vám nikdo nesebere. Proto jsem za tohle všechno hrozně moc vděčná a děkuji holkám za to, že to se mnou vydržely i přes všechnu moji špatnou náladu a nepříjemné chování a možná i trochu nepřítomností na tréninkách z důvodu viz. výše. :D)


3.ZE ŠKOLY NA ŠKOLU

Jako třetí věc, která mě mrzí i nemrzí, je přestup na jinou školu. Ano, jistě víte, že jsem byla studentka VŠCHT Praha.
Na této škole jsem skončila po mém prvním neúspěšném pokusu se dostat na lékařskou fakultu (tudíž VY kteří jste se nedostali hned na poprvé, NEZOUFEJTE!) jako dalších xxx tisíc lidí. Bohužel nebo bohudík jsem si tu hned našla jednu moji zpřízněnou duši, Silvii, se kterou jsem měla společný cíl. Hádejte jaký? No přece LF! Tudíž jsme si velice rozuměli, zimní semestr jsme spolu přežili a také se každá z nás pak dostala na LF. Našla jsem si tam více takových přátel, které tady zmíním jménem, Patriku, Tomáši :D) Děkuji vám, že jste to se mnou přežili a pomohli mi projít tímto rokem tak rychle, že si ani nevědomuji, jak rychle to uteklo. Mimochodem, tito kamarádi se také dostali na LF, takže tento článek může být pro vás uchazeče jako motivační !:) VŠCHT není uplná procházka růžovým sadem, ale zvládnout se ten první semestr dá a dá se připravit v pohodě i na lékařskou. :) Například v zimním semestru je Biologie člověka a genetika, na kterou jsem chodila a skvěle mě připravila a v letním semestru je fajn chodit na fyziologii, kde je sice i něco navíc, ale je to takové "opáčko" lidského těla.


Tyto 3 věci jsou hlavní "mezníky" mé půlroční pauzy s tímto super blogem (doufám :D). Jsou tam i další věci, ale tyto 3 mě posunuli v životě dál. Každá změna je k něčemu dobrá, proto se těším na svůj nový život jako VOJÁK a doufám jako BUDOUCÍ DOKTOR v Hradci Králové. :)

Budu ráda, když teď budete sledovat můj blog. Budu sem dávat každý týden novinky z "KURZU ZÁKLADNÍ PŘÍPRAVY", jelikož jako vojáci máme povinný dvouměsíční výcvik ve Vyškově. Takže, pro všechny budoucí uchazeče se to určitě bude hodit.:)

Tentokrát je to všechno a já se budu brzy těšit ♥
J.